Průvodce výběrem
vibračních plošin


Vibrační plošina  >  Advanced Vibration Technology - kosmická technologie ve službách všech!

Advanced Vibration Technology - kosmická technologie ve službách všech!

Technologie původně vymyšlená vědci a používaná kosmonauty se dočkala masového rozšíření díky vibračním plošinám.

Advanced Vibration Technology (AVT) vymysleli vědci americké agentury NASA již v 60. letech 20. století. Byla určena pro kosmonauty, kteří se potřebovali vyrovnat s účinky beztíže na lidský organismus.

Díky AVT rychleji získali zpět sílu a zvýšila se jim také hladina endorfinů v těle.

Jak funguje AVT?

Vibrační technologie funguje na principu stimulace přirozené odpovědi lidského těla na vibrace. Vibrace způsobuje stahování svalů, které vede ke zvýšení jejich síly, ke zlepšení fungování oběhu krve a celkové pohodě organismu.

Stačí cvičit 10 až 15 minut třikrát týdně a vibrační plošiny významně urychlí rekonvalescenci po zranění a oddalí projevy stáří.

Advanced Vibration Technology si můžete ve formě vibrogymů pořídit i domů. Nejlevnější vibromasážní stroje koupíte za méně než 3 tisíce korun.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 23. 3. 2013


Další novinky

Názory lékařů na vibrační plošinu

Vibrační plošina, která se poprvé objevila v ruském vesmírném programu, je uznávaná i lékaři jako domácí stroj pro posílení kondice či doplňková metoda při hubnutí. Ovšem pouze pro zdravé jedince. 

12. 7. 2016

4 cvičební programy pro vibrační plošinu

Přinášíme vám 4 profesionální programy pro základní cvičení na vibrační plošině. Každý program obsahuje 20 prověřených cviků včetně strečinku a regenerace. Vyvinul je Petr Kopřiva, fitness trenér a evropský medailista v triatlonu.

8. 4. 2016

Nejlepší cviky na vibrační plošině

Vibrační plošina nabízí účinné cvičení vestoje, vsedě i vleže. Dají se na ní dělat tradiční kliky, sklapovačky i balanční cviky. K základnímu procvičení lýtek, hýždí a břicha stačí vzpřímený postoj s lehce pokrčenými koleny.

5. 11. 2015

všechny novinky