Průvodce výběrem
vibračních plošin


Vibrační plošina  >  Účinky vibračních plošin na svaly

Účinky vibračních plošin na svaly

Jak působí cvičení na vibračních strojích na svaly? Které procvičíte nejlépe?

Vibrační plošiny fungují na principu stimulace přirozené odpovědi lidského těla na vibrace. Vibrace způsobují stahování svalů, které vede ke zvýšení síly, ke zlepšení fungování oběhu krve a k celkové pohodě organismu.

Vibrační plošiny využívají přirozené vlastnosti lidského těla

Při cvičení na vibrační plošině se svaly stahují až 20x rychleji než při běžném cvičení. Díky tomu je cvičení mnohem rychlejší a účinnější než na běžných strojích.

Stačí tedy cvičit mnohem kratší dobu, uvádí se 10 minut třikrát týdně. Kromě svalů působí pozitivně vibrační plošina i v boji proti celulitidě a zlepšuje krevní oběh.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 26. 3. 2013


Další novinky

4 cvičební programy pro vibrační plošinu

Přinášíme vám 4 profesionální programy pro základní cvičení na vibrační plošině. Každý program obsahuje 20 prověřených cviků včetně strečinku a regenerace. Vyvinul je Petr Kopřiva, fitness trenér a evropský medailista v triatlonu.

8. 4. 2016

Nejlepší cviky na vibrační plošině

Vibrační plošina nabízí účinné cvičení vestoje, vsedě i vleže. Dají se na ní dělat tradiční kliky, sklapovačky i balanční cviky. K základnímu procvičení lýtek, hýždí a břicha stačí vzpřímený postoj s lehce pokrčenými koleny.

5. 11. 2015

Kde si vyzkoušet vibrační plošiny?

Vibrační plošina je 3× účinnější než jiné cvičební pomůcky, formuje svaly v pohodlí domova, šetří klouby… Slyšíte to ze všech stran, a přesto neuvěříte, dokud si stroj nevyzkoušíte? 

5. 11. 2015

všechny novinky