Průvodce výběrem
vibračních plošin


Vibrační plošina  >  Nejlepší cviky na vibrační plošině

Nejlepší cviky na vibrační plošině

Vibrační plošina nabízí účinné cvičení vestoje, vsedě i vleže. Dají se na ní dělat tradiční kliky, sklapovačky i balanční cviky. K základnímu procvičení lýtek, hýždí a břicha stačí vzpřímený postoj s lehce pokrčenými koleny.

Pravidelné cvičení na plošině (3× týdně po 10 až 15 minutách) posiluje svaly a zvyšuje celkovou pružnost a hybnost těla. Vibrační plošiny se využívají i pro hubnutí, protože působí pozitivně na metabolismus a oběhový systém.

Oproti jiným strojům VibroGym šetří klouby a šlachy. Slouží i jako prevence řídnutí kostí, bolestí zad, odbourává stres a únavu. Výsledky se navíc dostavují rychle.

Uvolnění zad na vibrační plošině

Protože dnes trápí prakticky celou populaci potíže se zády, představíme si 4 speciální cviky z programu Relaxuj a uvolni se (více na www.vibrogym.cz). U všech je výdrž 30 až 90 sekund.

  • Sed na plošině, dejte nohy chodidly k sobě, uvolněte hlavu.
  • Turecký sed na plošině, uvolněte záda, hlavu mějte volně a ruce na temeni hlavy.
  • Klek na plošině, čelo opřete o kolena, ruce položte vedle těla.
  • Klek před plošinou, paže jsou natažené a opřené o plošinu, záda držte rovně, hlavu volně mezi rameny.

Platí, že tréninková jednotka na vibrační plošině by měla trvat maximálně 20 minut a zahrnovat strečink, posilování a relaxaci. Využít lze 4 skvělé programy na míru (2 pro ženy, 1 pro muže a 1 proti stresu) od profesionálních trenérů. A VibroGym si můžete před koupí také vyzkoušet ve více než 40 centrech po celé České republice.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 5. 11. 2015


Další novinky

Názory lékařů na vibrační plošinu

Vibrační plošina, která se poprvé objevila v ruském vesmírném programu, je uznávaná i lékaři jako domácí stroj pro posílení kondice či doplňková metoda při hubnutí. Ovšem pouze pro zdravé jedince. 

12. 7. 2016

Zhubněte na vibrační plošině

Vibrační plošiny mají mnoho pozitivních účinků na lidské tělo. Dnes nás zajímá shazování nadbytečných kilogramů.

17. 6. 2016

4 cvičební programy pro vibrační plošinu

Přinášíme vám 4 profesionální programy pro základní cvičení na vibrační plošině. Každý program obsahuje 20 prověřených cviků včetně strečinku a regenerace. Vyvinul je Petr Kopřiva, fitness trenér a evropský medailista v triatlonu.

8. 4. 2016

všechny novinky