Nejlepší cviky na vibrační plošině

Vibrační plošina nabízí účinné cvičení vestoje, vsedě i vleže. Dají se na ní dělat tradiční kliky, sklapovačky i balanční cviky. K základnímu procvičení lýtek, hýždí a břicha stačí vzpřímený postoj s lehce pokrčenými koleny.

Pravidelné cvičení na plošině (3× týdně po 10 až 15 minutách) posiluje svaly a zvyšuje celkovou pružnost a hybnost těla. Vibrační plošiny se využívají i pro hubnutí, protože působí pozitivně na metabolismus a oběhový systém.

Oproti jiným strojům VibroGym šetří klouby a šlachy. Slouží i jako prevence řídnutí kostí, bolestí zad, odbourává stres a únavu. Výsledky se navíc dostavují rychle.

Uvolnění zad na vibrační plošině

Protože dnes trápí prakticky celou populaci potíže se zády, představíme si 4 speciální cviky z programu Relaxuj a uvolni se (více na www.vibrogym.cz). U všech je výdrž 30 až 90 sekund.

  • Sed na plošině, dejte nohy chodidly k sobě, uvolněte hlavu.
  • Turecký sed na plošině, uvolněte záda, hlavu mějte volně a ruce na temeni hlavy.
  • Klek na plošině, čelo opřete o kolena, ruce položte vedle těla.
  • Klek před plošinou, paže jsou natažené a opřené o plošinu, záda držte rovně, hlavu volně mezi rameny.

Platí, že tréninková jednotka na vibrační plošině by měla trvat maximálně 20 minut a zahrnovat strečinkposilování relaxaci. Využít lze 4 skvělé programy na míru (2 pro ženy, 1 pro muže a 1 proti stresu) od profesionálních trenérů. A VibroGym si můžete před koupí také vyzkoušet ve více než 40 centrech po celé České republice.


Publikováno: 5. 11. 2015